לוגו הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בעסק.

לוגו טוב מראה מה העסק או המיזם עושה ומה הם ערכי המותג. למרות החשיבות הרבה של לוגו איכותי להצלחת העסק בעלי עסקים רבים נוטים לזלזל בחשיבות הפרויקט של עיצוב לוגו לעסק ומשתמשים באתרים עם תבניות לוגו מוכנות ויכול להיווצר מצב שקיימים עסקים נוספים עם לוגו זהה ללוגו של העסק שלכם. בנוסף, הרבה בעלי עסקים קטנים עושים טעות שמנסים לעצב לוגו באופן עצמאי. עיצוב של לוגו דורש ניסיון רב והוא כולל מחשבה, ידע, יכולת וניסיון. איש מקצוע ידע בדיוק איזה מסר להעביר לצופה, בחירת צבעים נכונים, בחירת פונט וכו'. הלוגו גם חייב להיות בפורמט וקטורי עם רזולוציה גבוהה על מנת לאפשר הדפסה איכותית של הלוגו כגון: שילוט, חולצות, קטלוגים ועוד. הלוגו נועד לאפשר לאנשים לזהות את המותג שלנו באופן מידי, להעביר מידע ראשוני אודות העסק, מהות העסק. הלוגו צריך להיות בעל עיצוב ייחודי ומומלץ להיעזר במעצב מקצועי לביצוע והשלמת המשימה.

אתם בעלי עסקים חדשים המנסים להבין מה זה לוגו, האם אתם צריכים לוגו לעסק והאם שווה לכם להשקיע סכום של כמה מאות/אלפי שקלים עבור עיצוב לוגו לעסק או שעדיף לעצב אותו בעצמכם. במאמר הבא נענה על כל השאלות החשובות.

השראה
תוצאה מהשראה

לוגו הוא תעודת הזהות של העסק, הלוגו מאפשר ללקוחות לזהות שהם מתנהלים מול עסק מסוים.
הלוגו בדרך כלל מורכב מאייקון בלבד או מטקסט ואייקון , לעיתים הוא מכיל סלוגן (טקסט) שעוזר לנו לזהות את החברה או להבין את המסר.
כשאנו מסתכלים על לוגו של חברות הגדולות ביותר אנחנו כבר יודעים לזהות את העסק לפי האייקון בלבד. 
לדוגמא:
• לוגו של חברת APPLE הלוגו של החברה הוא תפוח
• לוגו של חברת , PUMA ,NIKE או ADIDAS.

הלוגו ישמש אותכם בכל מוצר או פלטפורמה של העסק. לדוגמא: באתר שלכם, בכרטיס ביקור, חתימה למייל, נייר מכתבים, בפייסבוק, פלייר, מדבקות, הלוגו יופיע בכל מקום, זה הפנים של העסק שלכם.
לדוגמאות:

מהו סוג הלוגו הנכון עבורכם?

לוגו מונוגרמה
לוגוטייפ
לוגו מבוסס סמל
לוגו קמע
לוגו מופשט
לוגו משולב
לוגו סמל

צבעי לוגו:
מה הכי מתאים למותג שלך? ​

 צבעים חמים
היוצרים תחושה "חמה"  צבעים כתומים, צהובים ואדומים

צבעים קרים
היוצרים תחושה "קרה" צבעים כחולים, סגולים וירוקים.

צבעים הם היבט חשוב בזהות המותג שלך. כאשר אתה יוצר לוגו, אתה צריך לקחת קצת זמן כדי לשקול מה כל צבע אומר על החברה שלך. הבנת השילוב הנכון של צבעים יכולה לעזור לך להעביר טוב יותר את המסר שלך. חשבו על הרגשות שאתם מנסים לעורר, וכיצד אתם רוצים שהצרכנים שלכם יגיבו למותג שלכם. על ידי בחירת שילוב הצבעים הנכון, אתה יכול לעזור למותג שלך להשאיר השפעה מתמשכת שמעצבת קשר חזק יותר עם הקהל שלך.

צבעי יסוד: הם צבעים שלא ניתן ליצור אותם מערבובי צבעים אחרים.
צבעי היסוד משמשים בסיס ליצירת צבעים נוספים ע"י ערבוב.
צבעי היסוד הם: אדום, צהוב וכחול.

בואו נחסוך לכולנו זמן ונוותר על ההסבר מה המשמעות של צבעי הכסף והזהב. במקום זה פשוט נציג לכם לוגואים בכסף ובזהב, ואתם כבר תראו בעצמכם איזו השפעה ישנה לצבעים האלו עליכם.

הלוגו הוא למעשה הפנים של המותג שלכם, ואתם רוצים שאנשים יזכרו אותו! חשוב מאוד שהלוגו שלכם יהיה ברור, קריא, פשוט, נקי, ייחודי ושישקף את האופי של העסק ולכן הקפידו על בחירת צבעים נכונה ולא להגזים בבחירת צבעים כפי שכבר הזכרנו בהתחלת המאמר, הלוגו הוא הכלי שהולך לשרת את העסק שלכם כבר מתחילת דרכו ועד סוף הדרך. לכן, וודאו שהאדם שיוצר עבורכם את הלוגו מספיק מקצועי ומספיק מנוסה על מנת לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. בהצלחה!

זה הזמן הכי טוב לפנות אל המעצבת הגרפית